Fronton

Drewniane akcenty w Twoim mieszkaniu

18 luty 2020, 13:49

Zastosowań drewna jest właściwie niezliczona ilość. Sprawdza się ono w licznych branżach, w tym też aranżacyjnej. Nic w tym dziwnego - drewniane akcenty to uniwersalny sposób na uzyskanie wspaniałego efektu. Używając go w naszym mieszkaniu dodamy wnętrzu przytulności i modnego klimatu. Co więcej, obecność drewna zdecydowanie zbliża nas do natury, której coraz bardziej potrzebujemy, zwłaszcza decydując się na zamieszkanie w środku miasta, gdzie o kontakt z naturą nieco ciężej.

 

Ponadczasowe, uniwersalne drewno

Uniwersalność drewna polega między innymi na tym, że pasuje ono zarówno do tradycyjnych wnętrz, jak i tych nowoczesnych, często w wyraźnie skandynawskim stylu. Coraz bardziej cenimy sobie przytulność mieszkania stawiając tę cechę jako priorytet wyprzedzający wiele innych. Poza wysoce istotnymi elementami takimi, jak kolor ścian, mebli czy dodatków, drewno w roli “ocieplacza” sprawdza się idealnie. W odpowiednim połączeniu drewniane akcesoria, meble, dekoracje, a nawet praktyczne przedmioty potrafią stanowić ciekawą kompozycję z surowym stylem industrialnym.

 

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Dla niektórych może to się okazać nieoczywiste, ale kolor i gatunek wykorzystanego w pomieszczeniu drewna ma ogromne znaczenie w końcowym efekcie aranżacji. Te najjaśniejsze (np. drewno sosny) logicznie sprawdzi się we wnętrzach, które chcemy rozjaśnić lub nadać przestrzenności. Z drugiej zaś strony drewno o ciepłej barwie pozytywnie wpłynie na klimat sypialni, z kolei ciemne pięknie kontrastuje na tle białych ścian nadając wystrojowi niepowtarzalnej elegancji. Również sposób wykończenia drewna nie pozostaje bez znaczenia - surowe, szorstkie drewno zestawione z wszelkimi gładkimi powierzchniami stworzy ciekawe połączenie na zasadzie kontrastu. Za to wymuskane, starannie wygładzone lub lakierowane drewno uzupełni wystrój salonu satysfakcjonując najbardziej wymagającego konesera wytwornej przestrzeni.

 

Odrobina egzotyki

Podczas ostatnich lat w polskich domach sporą popularnością cieszą się egzotyczne gatunki drewna, a mianowicie teczyna, mango, a nawet ekskluzywny mahoń. Jeszcze do niedawna uznawane za drogie materiały, teraz są w zasięgu każdego przeciętnego Kowalskiego chcącego odświeżyć swoje mieszkanie w Krakowie. Chcesz, aby Twoje wnętrze było jeszcze bardziej wyjątkowe? Postaw nie tylko na egzotyczne drewno, ale tę jego część przedstawiającą oryginalne słoje i niepowtarzalne sęki dodając tym samym całości jeszcze bardziej naturalnego piękna.

 

Zobacz też: Pomysły na meble ze skrzynek