Fronton

Pomysły na tanie meble ze skrzynek

28 sierpień 2019, 14:58

Pamiętacie drewniane skrzynki, które wypełnione warzywami lub owocami (a czasem np. grzybami lub innymi produktami) stały jedna koło drugiej na straganie co rano obok starszej pani, która dopiero co nazbierała te pyszności ze swojej działki? Przypominają się dobre czasy, prawda? A co jeśli powiedzieć tej pani, że jej stara skrzynka w niedalekiej przyszłości będzie “rarytasem” aranżacyjnym w wielu domach? Na pewno wybuchłaby śmiechem i nie uwierzyła na słowo ;) A jednak! Nastały właśnie takie czasy, kiedy te niedoceniane, drewniane skrzynki znajdują wiele zastosowań w naszych salonach, sypialniach, a nawet łazienkach i balkonach. Zaciekawiliśmy Was? Czytaj dalej, a dowiesz się jak je wykorzystać, aby stanowiły nie tylko ozdobę, ale również funkcjonalny element naszego mieszkania bądź domu.

 

Drewniane skrzynki, dosłownie, wracają na salony!

Mają znacznie więcej zalet niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Otóż poza tym, że są tanie, to również lekkie i możliwe do wykorzystania na tysiące sposobów. Ponadto, są łatwo dostępne- wystarczy wybrać się na targ, do mniejszego sklepu np. “warzywniaka” lub iść z duchem czasu i zamówić je przez internet. Koszt to zaledwie kilkanaście złotych za sztukę. Drewniane skrzynki wyjątkowo dobrze wyglądają we wnętrzach udekorowanych w stylu skandynawskim, prowansalskim lub shabby-chic. 

 

Nie ma nic lepszego (i oryginalniejszego!) jak własnoręcznie stworzony mebel, który nawet jeśli nie jest zrobiony perfekcyjnie, z pewnością będzie dumą i perełką w Twoim mieszkaniu. Skrzynki bowiem wybaczają wiele niedociągnięć, a w zamian dają nieograniczoną możliwość aranżacji. Nawet nie do końca dobrze pomalowana skrzynka będzie wyglądała jakby był to przemyślany styl. Zarysowania? Tym lepiej! Niejednokrotnie nawet w sztuczny sposób zdrapuje się powierzchnię nałożonej farby ze skrzynki tak, aby wpasowała się w określony styl i dawała wrażenie takiej “po przejściach”. Maluj, ozdabiaj, układaj i łącz je w dowolny sposób i dopasuj do własnego wnętrza. Twój regał może być szeroki, niski, wysoki, stopniowy, pomalowany na jasno, ciemno, albo wcale! Wszystko zależy od Ciebie :)

 

Jak tego dokonać? Nie musisz być doświadczonym majsterkowiczem żeby samemu poradzić sobie ze skręceniem mebla. Wystarczy, że połączysz jedną skrzynkę z drugą, trzecią lub po prostu zostawisz ją w stanie surowym i postawisz w odpowiednim miejscu i gotowe! Za pomocą wiertarki i płaskowników (które możesz pożyczyć od kolegi lub sąsiada) przymocuj do siebie skrzynki. Wybierz takie miejsca łączenia, które nie będą widoczne na pierwszy rzut oka, np. na tylnej ściance. 

 

Regał z drewnianej skrzynki i...

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możliwości jest wiele. Najlepiej, choć niekoniecznie, żeby skrzynka sprawowała określoną rolę w mieszkaniu, np:

-półki (na podłodze lub ścianie)

-stolika nocnego (przykręconego bokiem do ściany)

-biurka (z płyty i skrzynek)

-miejsca do przechowywania (koców, zabawek itp.)

-kwietnika na balkon (w dowolny sposób)

-siedziska ze schowkiem (z zamocowanym ruchomym przykryciem