Fronton

Idealne mieszkanie dla młodego małżeństwa

05 wrzesień 2018, 18:23

Pokolenie, które właśnie wstępuje w dorosłe życie, bardzo często decyduje się na zakup pierwszego mieszkania na kredyt. Taki start w dorosłość ma wiele zalet – pozwala zaplanować kilka lub kilkanaście kolejnych lat życia, zabezpieczyć się na przyszłość, ustabilizować się i powiększyć rodzinę w dogodnych warunkach. Jakie powinny być mieszkania dla młodych małżeństw? Czego obecnie poszukuje ta grupa klientów na rynku nieruchomości?

Nowe mieszkania wykończone pod klucz

Młodzi ludzie zazwyczaj wybierają nowe mieszkania, ponieważ wyższy standard i nowoczesna stylistyka lepiej odpowiadają ich upodobaniom. Najwygodniejszą opcją jest zakup mieszkania pod klucz. Nie trzeba wtedy tracić czasu na przygotowanie lokalu do zamieszkania – wszystkie instalacje są zamontowane, podłogi, okna i drzwi gotowe do użytkowania, ściany pomalowane, kuchnia i łazienka wyposażone w armaturę. Choć za taki stan rzeczy trzeba dopłacić, wiele osób dla własnego komfortu decyduje się na poniesienie dodatkowych kosztów.

Nowe mieszkania różnią się od tych, które powstawały kilkadziesiąt, a nawet jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie projektanci większą wagę przywiązują do tego, aby lokale były przestrzenne. Otwarte przestrzenie zastępują już nieduże, wydzielone pokoje. Aneksy kuchenne są częściej spotykane niż oddzielne kuchnie, a same mieszkania zaprojektowane są tak, by móc z łatwością urządzić je w nowoczesnym stylu i zmaksymalizować wygodę mieszkańców.

Ważny jest także standard całego budynku. Elegancko wykończone, przestronne klatki schodowe, estetyczny wygląd z zewnątrz, ciekawe zagospodarowanie przestrzeni wokół – te kwestie są obecnie standardem, ponieważ młode pokolenie chce żyć w miejscu estetycznym, ładnie zaprojektowanym i przyjaznym.

Duże miasta i atrakcyjne lokalizacje

Kolejną kwestią, na którą zwracają uwagę młodzi kupujący, jest lokalizacja mieszkania. Przede wszystkim popularnością cieszą się duże miasta stwarzające wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Do najchętniej wybieranych miejsc w Polsce należy Kraków, ale młodzi ludzie chętnie zamieszkują też w Warszawie, Trójmieście czy Wrocławiu.

Zobacz także: 4 typy osób, które najchętniej kupują nowe mieszkania w Krakowie

W granicach samego miasta lokalizacja także ma znaczenie. Nikt nie chce dojeżdżać do pracy zbyt długo, z drugiej strony jednak stawia się na bliskość przyrody i kameralne otoczenie. Dlatego popularnością cieszą się rozwijające się dzielnice, które władze miasta starają się dobrze skomunikować z pozostałymi jego częściami, a deweloperzy starają się zapełnić jak najatrakcyjniejszymi ofertami mieszkaniowymi.

Idealne mieszkania dla młodych małżeństw można także znaleźć w ofercie Fronton. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszymi propozycjami: Apartamenty Waleczna, Łagiewnickie Wzgórze, Osada Rzymska. Z pewnością są one warte uwagi osób, które poszukują mieszkania na start w dorosłość.