Fronton

Kolejne rekordy deweloperów – nie tylko w Krakowie

19 czerwiec 2018, 12:52

Mieszkania w Polsce wciąż powstają w rekordowym tempie. Najwięcej do użytku zostaje ich oddanych w dużych miastach, w Krakowie, warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Sukces deweloperów oraz inwestorów indywidualnych potwierdzają dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Według GUS, od stycznia do kwietnia 2018 roku do użytku trafiły niemal 33 tysiące mieszkań od deweloperów, czyli aż o 15,9% więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Rozpoczęto budowę niemal 71 tysięcy mieszkań – o 14,6% więcej niż rok temu. Spośród nich prawie 2/3 to inwestycje deweloperów, a pozostałe – inwestorów indywidualnych.

Oprócz tego w przeciągu tych czterech miesięcy wydano pozwolenie na budowę ponad 87 tysięcy mieszkań – o 4,8% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wtedy jednak skok był naprawdę wielki – wzrost ilości wydanych pozwoleń w stosunku do roku 2016 wynosił 36,8%. Jak widać tempo rozwoju branży jest wciąż bardzo szybkie, choć nie rośnie już aż tak bardzo.

Kto kupuje mieszkania od deweloperów?

Analitycy rynku zwracają uwagę, że duża część mieszkań od deweloperów kupowana jest jako inwestycja. Taki sposób lokowania pieniędzy jest bezpieczny, stabilny i zyskowny. Ceny mieszkań cały czas rosną, jednak nie odstrasza to kupujących, którzy wciąż są bardzo zainteresowani nowymi nieruchomościami. Dla deweloperów to duża ulga, ponieważ ceny realizacji tych inwestycji także stale rosną, w związku z coraz wyższymi kosztami materiałów budowlanych, technologii oraz robocizny. Z czasem może się to odbić na ich zysku, jednak jak dotychczas wciąż wychodzą na duży plus, gdyż znajdują wielu zainteresowanych kupnem.

Atrakcyjne mieszkania od dewelopera w Krakowie

Kraków jest na mapie Polski jednym z głównych miejsc, gdzie realizowane są inwestycje deweloperskie w zakresie budowy mieszkań. Zainteresowanie nieruchomościami mieszkalnymi w tym mieście stale rośnie – zarówno ze strony dotychczasowych mieszkańców Krakowa, jak i osób z innych rejonów kraju oraz z zagranicy, które chciałyby się tu przeprowadzić.

Jeśli chcesz kupić atrakcyjne mieszkanie od dewelopera w Krakowie, oferta FRONTON powinna Cię zainteresować. Do dyspozycji oddajemy nowoczesne mieszkania stworzone z myślą o rodzinach i ich przyszłości. Apartamenty Waleczna to nasza propozycja dla tych, którzy szukają azylu w wielkim, głośnym mieście, a którzy jednocześnie nie chcą się od niego za bardzo oddalać i preferują te wygodniejsze lokalizacje z doskonałą komunikacją i pięknym otoczeniem. Komfortowe, przestronne nowe mieszkania w wysokim standardzie, atrakcyjne ceny, fachowa obsługa, doradztwo kredytowe – to wszystko oferujemy w Krakowie. Jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z nami – FRONTON zaprasza do współpracy!