Fronton

Kraków – jak szukać mieszkania?

19 czerwiec 2018, 12:47

Chcesz kupić nowe mieszkanie w Krakowie? Oferta jest naprawdę szeroka. Jak pośród wszystkich dostępnych w tym ogromnym mieście lokali znaleźć ten jeden, wymarzony? Oto nasze porady.

Szukanie nowego mieszkania – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem na tej trudnej drodze jest odpowiedzenie sobie na kilka pytań dotyczących własnych preferencji:

  • Jaki metraż mieszkania mnie interesuje? Ile pokoi? Aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia?

  • W której dzielnicy Krakowa chciałbym mieszkać?

  • Ile maksymalnie mogę zapłacić za mieszkanie?

  • Jaki jest preferowany rodzaj budownictwa? Blok, budynek wielorodzinny, apartamentowiec?

  • Jakie dodatkowe elementy są mi niezbędne? Parking podziemny, monitoring i ogrodzenie osiedla, plac zabaw, piwnica?

Odpowiedź na te pytania pozwoli sprecyzować, jakiego rodzaju mieszkania szukasz oraz zawęzić obszar poszukiwania. Z kilkuset, a nawet kilku tysięcy nowych mieszkań w Krakowie zrobi się kilkadziesiąt – a to już ważny krok do przodu!

Podejmij współpracę z deweloperem lub pośrednikiem

Kolejny krok to podjęcie współpracy z kimś, kto dużą część pracy możne wykonać za Ciebie. Jeśli zgłosisz się do biura sprzedaży firmy deweloperskiej lub do firmy zajmującej się pośrednictwem nieruchomości, w dużym stopniu zrzucisz z siebie ciężar poszukiwań. Przedstaw swoje oczekiwania i czekaj na oferty. Oczywiście możesz szukać także na własną rękę i – kto wie – może sam szybciej znajdziesz mieszkanie, które będzie Ci w stu procentach odpowiadało. Jednak pomoc ze strony specjalistów orientujących się w lokalnym rynku nieruchomości może być naprawdę bezcenna. Przy okazji wiele takich podmiotów może Ci zaoferować doradztwo kredytowe czy ułatwić kontakt z bankiem kredytującym w przyszłości Twoją inwestycję. To cenna pomoc w formalnościach, z której warto skorzystać.

Selekcja ofert mieszkaniowych i zapoznawanie się z tymi najkorzystniejszymi

Mieszkania, które od razu nie wydają Ci się wystarczająco atrakcyjne – np. ze względu na położenie na mapie Krakowa, lokalizację, standard czy układ - możesz od razu odrzucić, oszczędzając swój czas i energię. Te, które spełniają Twoje oczekiwania, warto obejrzeć – jeśli istnieje taka opcja – bądź zapoznać się dokładnie z projektem – jeśli nie są jeszcze dokończone. Pamiętaj, aby nie spieszyć się z wyborem. W przypadku tak dużych i poważnych inwestycji, pośpiech jest złym doradcą. Lepiej poświęcić na poszukiwanie mieszkania kilka tygodni lub miesięcy więcej, ale mieć pewność, że wybrało się najlepiej jak to możliwe.

Osoby, które chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie, mogą skontaktować się z naszym biurem sprzedaży. Chętnie przedstawimy ofert FRONTON, a także udzielimy pomocy w kwestiach kredytowych. Nasze mieszkania mogą okazać się właśnie tym, czego szukasz. Serdecznie zapraszamy do współpracy!