Fronton

Kup nowe mieszkanie na wiosnę

19 czerwiec 2018, 13:05

Wiosna to czas zmian, rozpoczynania nowych przedsięwzięć, podejmowania ważnych decyzji. Wszyscy budzą się wtedy ze swoistego "zimowego snu", mają więcej energii do działania oraz nadziei na przyszłość. W związku z tym pojawia się motywacja, aby coś zmienić w swoim życiu – zrobić krok w kierunku własnego szczęścia. Takim krokiem może być zakup nowego mieszkania. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, już za kilka miesięcy będą otaczać Cię nowe cztery ściany.

4 kroki do zakupu nowego mieszkania

Decyzję o zakupie nowego mieszkania można podjąć z dnia na dzień, a nawet z minuty na minutę, jednak wszystkie czynności, które trzeba wykonać w konsekwencji tej decyzji, trwają nieco dłużej. Aby móc za kilka miesięcy cieszyć się nową nieruchomością, należy wykonać 4 ważne kroki, które do tego prowadzą.

  1. Sprawdź ofertę na rynku. Zorientuj się, jakie są aktualne ceny mieszkań, co w Krakowie oferują deweloperzy i które dzielnice się rozwijają pod względem mieszkaniowym. To da Ci szersze spojrzenie na lokalny rynek nieruchomości i orientację w obecnych realiach.

  2. Oblicz zdolność kredytową. Sprawdź, jak duży kredyt mieszkaniowy możesz uzyskać i jakiego potrzebujesz wkładu własnego na zakup mieszkania. Dzięki temu będziesz mógł sprecyzować budżet i zawęzić obszar poszukiwań do mieszkań, które leżą w zasięgu Twoich finansowych możliwości.

  3. Wybierz idealną nieruchomość. Wyznacz kryteria, którymi będziesz się kierował przy wyborze mieszkania. Metraż, ilość pomieszczeń, piętro, lokalizacja, cena. Dzięki temu nie będziesz "błądził we mgle", a oferty, które mogą Cię zainteresować, nie będą schowane pod stertą propozycji, z których nie chcesz lub nie możesz skorzystać. Możesz zwrócić się do pośrednika nieruchomości lub do biura sprzedaży firmy deweloperskiej, której nieruchomości Cię interesują. Z pomocą specjalistów łatwiej będzie znaleźć najkorzystniejszą opcję i będzie to trwało krócej.

  4. Podpisz umowę i dokonaj transakcji. Gdy już wybierzesz mieszkanie, które chcesz kupić, dokonaj wszystkich formalności: umowa kupna-sprzedaży, akt notarialny, umowa kredytowa z bankiem. To ostatni krok do tego, aby móc w końcu wprowadzić się do nowego mieszkania.

Jeśli wraz z nadejściem wiosny poczułeś inspirację i chęć do zmian w swoim życiu, zakup mieszkania może doskonale spełnić Twoją potrzebę nowości. Wkrocz na nową ścieżkę i zacznij kolejny etap w życiu. Możemy Ci w tym pomóc – jeśli szukasz nowego mieszkania w Krakowie, skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży. Być może któraś z naszych propozycji okaże się strzałem w dziesiątkę. W naszej ofercie znajdują się mieszkania wybudowane w wysokim standardzie, zlokalizowane w atrakcyjnych częściach Krakowa. Oferujemy konkurencyjne ceny, a także pomoc w uzyskaniu kredytu bankowego i dokonaniu pozostałych formalności. Z nami realizacja marzenia będzie znacznie prostsza. Zapraszamy!