Fronton

Mieszkania na nowych osiedlach – to wybierają Polacy

19 czerwiec 2018, 16:07

Boom na polskim rynku mieszkaniowym trwa. Deweloperzy realizują coraz więcej inwestycji mieszkaniowych, a chętnych do ich kupienia nie brakuje. Ta sytuacja trwa od kilka lat, ale w ciągu ostatniego roku jest jeszcze bardziej wyraźna. Liczba wydanych pozwoleń na budowę mieszkań jest w tym roku rekordowa. Nie dzieje się to bez powodu. Polacy chcą mieszkać na nowych osiedlach, a deweloperzy, którzy potrafią właściwie rozpoznać ich potrzeby, mogą osiągnąć duże zyski, realizując projekty zgodne z ich aktualnymi oczekiwaniami.

Polacy chętnie kupują mieszkania na nowych osiedlach

Jak pokazują statystyki, Polacy kupują obecnie o połowę więcej nowych mieszkań niż przeciętnie mieszkańcy Europy. Duży wpływ na te sytuację ma fakt, że poziom życia w Polsce dynamicznie wzrasta. Coraz więcej osób stać na to, by kupić własne lokum – nawet bez konieczności zaciągania kredytu bankowego. Tutaj także potwierdzeniem są statystyki, zgodnie z którymi większość pieniędzy wydawanych na zakup mieszkań trafia do deweloperów.

Jeśli zaś chodzi o rynek mieszkaniowy, to tak naprawdę dopiero od kilkunastu lat jest on w stanie na szerszą skalę zaoferować mieszkania o dobrym standardzie. Dotychczas budowane mieszkania w blokach przestały być atrakcyjne, a rynek bardzo powoli wzbogacał się o inne, bardziej kameralne i atrakcyjne wizualnie propozycje.

Aktualnie powstaje ich coraz więcej. Nowe osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym z dużych Polskich miast. Wyjątkiem pod tym względem nie jest również Kraków. Nowe osiedla, które tu powstają, zachwycają swoją estetyką, kameralnym klimatem, nawiązaniem do klasycznej architektury jednorodzinnej, ciekawym, pełnym zieleni otoczeniem, a także doskonałą lokalizacją względem głównych dzielnic miasta. Każdego, komu wydaje się, że nowe osiedla muszą być odcięte od świata i nieatrakcyjne, należy natychmiast wyprowadzić z błędu. Obecnie infrastruktura miejska rozwija się tak szybko, że do każdego nowego kompleksu budynków błyskawicznie doprowadzane są drogi i komunikacja miejska, a w okolicy szybko powstają podstawowe punkty usługowe i handlowe oraz instytucje takie jak szkoły, przedszkola czy poczty.

Kraków – atrakcyjne mieszkania na nowych osiedlach

Mieszkanie na nowych osiedlach jest dziś opcją, na której zależy Polakom. Dlatego wszyscy ci, którzy chcą w najbliższym czasie kupić mieszkanie, powinni być na bieżąco z najnowszymi propozycjami na rynku.

W przypadku Krakowa na uwagę bez wątpienia zasługują inwestycje firmy FRONTON:

  • Osiedle Sosnowiecka – nowe osiedle przy ul. Sosnowieckiej, estetyczne, funkcjonalne i dobrze skomunikowane z miastem,

  • Apartamenty Waleczna – ekskluzywne apartamenty zlokalizowane przy ul. Walecznej,

  • Panorama Krakowska – osiedle przy ul. Fredry 4, atrakcyjne propozycje mieszkaniowe dla każdego.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące mieszkań na nowych osiedlach w Krakowie, skontaktuj się z naszym biurem. Chętnie pomożemy Ci wybrać mieszkanie idealne dla Ciebie i Twojej rodziny.