Fronton

Mieszkania z rynku pierwotnego – dlaczego warto je kupować?

29 czerwiec 2018, 12:12

Mieszkania z rynku pierwotnego mają swoje wady i zalety. Te drugie z pewnością przeważają. Bo choć często nowe mieszkania są droższe i niewykończone, to przecież stwarzają mnóstwo możliwości, których nie dadzą lokale kupowane z drugiej ręki. Jakie są zatem ich największe zalety? Piszemy o nich poniżej.

Nowe mieszkania – największe zalety inwestycji w nową nieruchomość

Rozważając zakup mieszkania, które dopiero co powstało lub jest jeszcze w trakcie budowy, zwróć uwagę na to, że:

  1. Jesteś pierwszym właścicielem – to od Ciebie zależy wykończenie mieszkania, jego stylistyka i wystrój. Kupując mieszkanie po kimś, musisz pogodzić się z pewnymi zastosowanymi wcześniej rozwiązaniami, np. układem pomieszczeń, rodzajem podłóg, wybranymi drzwiami, kolorem płytek łazienkowych – oczywiście jeśli nie chcesz przeprowadzać w mieszkaniu generalnego remontu. W przypadku nowych nieruchomości o wszystkich tych rzeczach decydujesz sam. Zwłaszcza jeśli mieszkanie jest dopiero budowane, możesz mieć wpływ na rozkład pomieszczeń i wykończenie.

  2. Masz szansę na wygodną lokalizację. Obecnie mieszkania nie są budowane w przypadkowych miejscach, ale tam, gdzie chętnie chcieliby mieszkać ich przyszli lokatorzy. Oznacza to, że dojazd do innych części miasta musi być łatwy i wygodny, okolica atrakcyjna wizualnie, a infrastruktura wokół osiedla rozbudowana lub przynajmniej w fazie dynamicznego rozwoju.

  3. Nowe mieszkanie będzie Ci dłużej służyło. Kupując nieruchomość w starszym budownictwie, musisz wziąć pod uwagę, że już wkrótce czeka Cię remont, wymiana instalacji elektrycznej lub kanalizacyjnej bądź inne renowacje, z którymi w nowym mieszkaniu nie będziesz musiał się mierzyć jeszcze przez długie lata. Ponadto wartość nowej nieruchomości będzie spadała znacznie wolniej. Starsze mieszkania bardzo trudno będzie sprzedać za kilka lat.

  4. Możesz potraktować mieszkanie jako inwestycję. Dobry standard, nowoczesne budownictwo i dobra lokalizacja sprawią, e mieszkanie będzie atrakcyjne i wiele warte przez długi czas, a Ty będziesz mógł sprzedać je z korzyścią lub wynająć, czerpiąc z tego zyski. Zakup nieruchomości to najlepsza forma lokowania kapitału finansowego.

  5. Historia mieszkania Cię nie dotyczy. Nieruchomości z drugiej ręki mają niestety często swoją przeszłość, która może skomplikować Ci życie. Obciążenia hipoteczne, długi w spółdzielni, zameldowanie członków rodziny... Niekiedy tego sprawy stają się bardzo problematyczne przy zmianie właściciela. Nowe mieszkanie to czysta kartka. Nie trzeba martwić się jego przeszłością i tracić czasu na dodatkowe formalności.

Powyższe argumenty są bardzo silne i ciężko zaprzeczyć, że rzeczywiście zachęcają do zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego. W jej znalezieniu chętnie pomoże nasze biuro sprzedaży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i życzymy trafnych decyzji inwestycyjnych!