Fronton

Polacy coraz chętniej kupują apartamenty

19 czerwiec 2018, 13:14

Na rynku nieruchomości największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe. Jednak szybko wzrasta również ilość sprzedawanych w Polsce apartamentów. Coraz więcej osób stawia na luksus i wysoki standard. Trend ten dotyczy także Krakowa, w którym atrakcyjnych, luksusowych apartamentów na sprzedaż można z każdym rokiem znaleźć coraz więcej.

Małe mieszkania kupowane na wynajem

Mieszkania dwupokojowe w głównej mierze cieszą się zainteresowaniem wśród dwóch grup klientów.

  • Pierwszą z nich są młode osoby, które chcą kupić pierwsze mieszkanie i rozpocząć w nim dorosłe życie. Lokal z dwoma pokojami zwykle znajduje się w granicach możliwości finansowych osób, które na pierwszą nieruchomość muszą zaciągnąć kredyt bankowy. Dla młodych małżeństw i niedużych rodzin na początek takie mieszkanie jest zupełnie wystarczające, pozwala na niezależność i dalszy rozwój.
  • Drugą grupą klientów są osoby, które szukają sposobu na korzystne ulokowanie oszczędności. Zakup mieszkania w celu jego wynajęcia wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Na rynku najmu największą popularnością cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe – i w takie też inwestują osoby dysponujące większą gotówką.

Apartamenty – dla wygody i prestiżu

Ciekawym zjawiskiem jest jednak fakt, że również i apartamenty sprzedają się w naszym kraju w coraz większych ilościach. W 2017 roku deweloperzy sprzedali w Polsce 4350 apartamentów wartych ponad milion złotych. W stosunku do roku 2016 jest to o 18% więcej. Wpływają na to nie tylko coraz lepsze warunki finansowe Polaków, ale także i coraz większa chęć zasmakowania luksusu. Apartamenty to nie tylko wysoki standard budynków i duży metraż nieruchomości, ale także atrakcyjna lokalizacja, estetyczne otoczenie, prestiżowa dzielnica. Takich inwestycji deweloperzy mogą budować coraz więcej, bo – jak widać – znajdują się na nie coraz to nowi chętni.

Apartamenty Kraków – zasmakuj luksusu w magicznym mieście

Jednym z miast, w których chętnie kupowane są apartamenty, jest Kraków. Jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji w Polsce. Miasto to oferuje bardzo wiele zarówno pod względem rozrywek, jak i zatrudnienia i rozwoju osobistego. Przyciąga młodych ludzi i zatrzymuje ich tu na długo swoim urokiem. Część z nich z czasem inwestuje we własne nieruchomości, a ci, którzy mogą sobie na to pozwolić – celują w apartamenty, których można tu znaleźć pod dostatkiem.

Na uwagę z pewnością zasługują Apartamenty Waleczna – dzieło firmy FRONTON. Wysoki standard budynków, atrakcyjna lokalizacja, kameralna okolica – wszystko to z pewnością zachwyci osoby poszukujące ciekawych propozycji mieszkaniowych na terenie Krakowa. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Wszystkie szczegóły na temat wybudowanych przez nas mieszkań chętnie przedstawimy podczas osobistego kontaktu z naszym biurem sprzedaży. Zapraszamy!