Fronton

Wynajem nieruchomości w Krakowie – czy jest opłacalny?

19 czerwiec 2018, 13:32

Czy opłaca się wynajmować nieruchomość komercyjną w Krakowie? To pytanie zadają sobie osoby, które prowadzą własny biznes i rozważają jedną z dwóch opcji:

Choć zakup lokalu jest dość kuszącą opcją, gdyż wtedy można dowolnie nim gospodarować i dokonywać wszystkich zmian zgodnie z własną wizją i potrzebami, to nie każdy początkujący przedsiębiorca jest w stanie wyłożyć jednorazowo dużą kwotę na zakup nieruchomości. Wiązanie się z bankiem kolejnym kredytem także nie zawsze jest najkorzystniejszą opcją, zwłaszcza że na rozkręcenie biznesu potrzebne są dość duże kwoty. Rozpoczynającym swoją działalność przedsiębiorcom proponujemy więc opcję wynajmu nieruchomości, którą można – przez dłuższy czy krótszy okres czasu – wykorzystywać na swoje potrzeby.

Biuro, lokal handlowy, magazyn – nieruchomości na wynajem w Krakowie

Kraków to miasto, którym rynek nieruchomości jest bardzo dobrze rozwinięty. Powstają tu liczne nowe lokale o przeznaczeniu mieszkalnym i komercyjnym, ale także i nieruchomości w budynkach powstałych kilka czy kilkanaście lat temu cieszą się dużą popularnością.

Osoby prowadzące firmy w Krakowie mogą wybierać z wielu rodzajów nieruchomości na wynajem:

  • pomieszczenia biurowe,

  • lokale handlowe i usługowe,

  • magazyny i hale,

  • innego rodzaju pomieszczenia użytkowe.

Kiedy przedsiębiorca sprecyzuje już, jakiego rodzaju lokalu potrzebuje oraz jakie mają być jego podstawowe parametry (metraż, ilość pomieszczeń, standard budynku, lokalizacja), może zabrać się do poszukiwań. Wynajem lokalu możliwy jest od osób prywatnych, wspólnot, spółdzielni, przedsiębiorstw oraz firm deweloperskich. Najprościej jest skorzystać z oferty podmiotu, który ma do dyspozycji kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych propozycji. Łatwiej będzie wybrać tę jedną, która najemcy odpowiada w największym stopniu, niż przekopywać się przez setki pojedynczych ofert i ogłoszeń.

FRONTON – oferta nieruchomości na wynajem

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami nieruchomości na wynajem, które w Krakowie oferuje firma FRONTON. Obecnie do dyspozycji klientów oddajemy następujące lokale:

  • lokale użytkowe: przy ul. Kamiennej w Krakowie (148 m2, 51 m2 i 69 m2), przy ul. Armii Krajowej w Krakowie (291 m2) i przy ul Leśnej w Zabierzowie (153 m2);

  • pomieszczenia biurowe przy ul. Magazynowej w Krakowie (lokale od 13 do 16 m2).

Aktualną ofertę nieruchomości na wynajem można zawsze znaleźć na naszej stronie internetowej. Kontaktując się z nami, można od razu wskazać konkretny lokal, który chciałoby się wynająć, bądź po prostu przedstawić swoje oczekiwania, a my spośród dostępnych opcji postaramy się dopasować tę, która spełni je najlepiej.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby prowadzące lub planujące wkrótce rozpocząć własną działalność w Krakowie. Wynajem odpowiedniej nieruchomości z pewnością przełoży się na powodzenie firmy i pozwoli na jej nieskrępowany, swobodny rozwój. Zapraszamy!