Fronton

Zakup mieszkania – bezpieczny sposób lokowania oszczędności

19 czerwiec 2018, 13:17

Coraz więcej Polaków oszczędza, myśląc o przyszłości oraz o pokoleniu swoich dzieci. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie lokować te oszczędności. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jest zakup mieszkania.

Sztuka oszczędzania

Odkładanie pieniędzy to sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości. Nie możemy mieć pewności co do tego, w jakim stopniu na emeryturze pomoże nam państwo, dlatego warto już teraz robić oszczędności. Statystyki wskazują, że tylko 16% Polaków odkłada co miesiąc jakąś kwotę, natomiast 47% robi to sporadycznie. Warto jednak, aby nawyk oszczędzania wytworzył się u wszystkich.

Podstawowe pytanie brzmi jednak: co zrobić z odłożonymi pieniędzmi? Trzymanie ich na koncie w banku nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż pieniądze z czasem tracą na wartości. Niektórzy decydują się na umieszczenie ich na lokacie, na której kwota stopniowo będzie wzrastała. Okazuje się jednak, że jest rozwiązanie dające większą korzyść niż lokata – a jest nią zakup mieszkania.

Mieszkania, na których można wiele zyskać

Rynek mieszkaniowy w Polsce szybko się rozwija i jest uważany za gałąź bardzo stabilną. Dlatego też zakup nieruchomości mieszkalnej wydaje się być decyzją bezpieczną i dobre wróżącą na przyszłość. Na takiej inwestycji zyskać można na wiele sposobów:

  • wynajem mieszkania - nieruchomość spłacana jest latami z odstępnego, więc z czasem jej zakup się zwraca, a następnie pojawia się czysty zysk,

  • niewiele wartą nieruchomość można wyremontować i sprzedaż za znacznie większą kwotę,

  • za kilka lub kilkanaście lat, gdy ceny na rynku wzrosną, można dużo zyskać na sprzedaży kupionego teraz mieszkania.

Oczywiście warunkiem jest przemyślany wybór mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż – które wybrać?

Chcąc mieć pewność, że dokona się właściwej inwestycji, na której dużo się zyska, należy dokonać analizy mieszkań wystawionych na sprzedaż i wybrać to, które ma przed sobą najbardziej pewną przyszłość. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę?

  • lokalizacja mieszkania – najlepiej, gdyby było usytuowane w rozwijającej się dzielnicy, w której chętnie zamieszkują młode rodziny; w takim przypadku mamy pewność, że za kilka lub kilkanaście lat na tę nieruchomość nadal znajdą się chętni,

  • standard mieszkania oraz całego budynku – im nowszy budynek, tym lepiej; ważne jest także wykończenie zarówno samego lokalu, jak i klatki schodowej i budynku w ogóle; warto zwrócić uwagę również na wyposażenie (winda, garaż podziemny, piwnice, wózkownie itd.);

  • otoczenie – obecność punktów handlowych i usługowych w okolicy podnosi atrakcyjność mieszkania i większa szanse na to, że dzielnica jeszcze przez długie lata będzie tętniła życiem.

Lokowanie oszczędności w mieszkaniach to dobry sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkaniową i inwestycję w któreś z wystawionych przez nas na sprzedaż mieszkań. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!