Fronton

3 powody, dla których warto porzucić swoje miasto dla Krakowa

23 sierpień 2018, 12:34

Na mieszkanie w Krakowie każdego roku decyduje się coraz więcej osób. Mimo panującego trendu, jakim jest dezurbanizacja, czyli wyprowadzanie się mieszkańców miast poza ich granice, populacja Krakowa rośnie z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc. Oto statystyki GUS: w pierwszej połowie 2017 roku w stolicy Małopolski mieszkało 766 739 osób, a na koniec roku już 767 348. Jakie argumenty przemawiają za tym, żeby mieszkać właśnie tu?

Mieszkanie w Krakowie – 3 powody do przeprowadzki

Jeśli nie myślałeś dotąd o przeprowadzce do Krakowa, poniższe argumenty mogą sprawić, że zaczniesz poważnie brać pod uwagę tę możliwość.

  1. Niskie bezrobocie. Znaleźć w Krakowie pracę to nie problem. Niski poziom bezrobocia utrzymuje się tutaj od lat, a co ciekawe – odsetek bezrobotnych wciąż maleje. W połowie 2017 roku wynosił 3,2%, a na koniec grudnia 2017 – 2,8%. Dlatego niezależnie od wykształcenia, zainteresowań i ambicji możesz być niemal pewien, że znajdziesz tu pracę, która spełni Twoje oczekiwania.

  2. Atrakcyjne mieszkania w Krakowie. Rynek mieszkaniowy w tym mieście jest naprawdę bogaty. Chcesz zamieszkać w jednej ze starszych dzielnic, w klimatycznej kamienicy, w otoczeniu zabytków? Odrobina cierpliwości i z pewnością znajdziesz ofertę, która Cię zainteresuje. Jednakże większość wprowadzających się tu osób celuje raczej w mieszkania na nowych osiedlach, a pod względem ich budowy Kraków nie ma sobie równych. Już od kilku lat deweloperzy budują intensywnie i nie zapowiada się, aby trend ten miał się w najbliższym czasie zmienić. Bez kłopotu znajdziesz więc atrakcyjne mieszkanie na miarę Twoich potrzeb, w nowoczesnym budownictwie i w wygodnej lokalizacji.

  3. Miasto z duszą. Kraków to nie tylko praca i życie prywatne, ale także możliwość rozwoju społecznego i kulturalnego. Jest to jedno z najlepiej rozwiniętych pod tym względem miast w Polsce. Ma też piękną, długą historię, którą wciąż widać w zabytkach ozdabiających miasto. Kraków jest też chętnie odwiedzany przez turystów – dla jednych może to być wada, inni zaś z pewnością dostrzegą w tym szansę poznania nowych ludzi, zapoznania się z innymi kulturami, wymiany doświadczeń i pochwalenia się zarówno samym Krakowem, jak i ogólnie polską, bogatą kulturą.

Czy Twoja fantazja się rozbudziła? Czy oczami wyobraźni widzisz już siebie jako mieszkańca Krakowa? Jeśli tak, śmiało podążaj za tą wizją – to nie może się nie udać, bo Kraków na pewno spełni Twoje oczekiwania. Możesz zacząć od poszukiwania mieszkania lub pracy, albo po prostu od odwiedzenia Krakowa i próby "poczucia" jego klimatu. Zapraszamy serdecznie do naszego pięknego miasta i mamy nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.

Zobacz także: Kraków – oferta lokali od dewelopera