Fronton

3 sposoby na ocieplenie wnętrza mieszkania zimą

21 styczeń 2019, 09:44

W tym roku zima prawdziwie daje się nam we znaki, zwłaszcza w niektórych rejonach Polski. Na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury, a synoptycy zapowiadają, że będzie jeszcze zimniej. Aby nie zamarznąć całkowicie, warto zadbać o to, aby przynajmniej wnętrza naszych mieszkań były ciepłe i przytulne. Do niedawna atmosferę w mieszkaniach podgrzewały świąteczne ozdoby. Kiedy jednak już rozbierze się choinkę i pozbiera dekoracje, wnętrza mogą wydawać się smutne i chłodne. Pora to zmienić!

Jak wizualnie ocieplić mieszkanie?

Im większy kontrast pomiędzy mrozem na zewnątrz a ciepłem w środku, tym większa satysfakcja ze spędzania zimowych wieczorów w domu. Nie znaczy to, że powinniśmy przezimować bez wychodzenia z mieszkania, jednak nie można zaprzeczyć, że takie chłodne dni mogą mieć wyjątkową atmosferę, jeśli tylko właściwie o to zadbamy. Oto trzy najprostsze sposoby na to, jak nadać mieszkaniu przytulny i ciepły klimat pomimo panujących na zewnątrz mrozów.

  1. Świeczki – delikatne światło świeczek sprawia, że wokół robi się przytulnie i romantycznie. Warto jednak zrezygnować ze świeczników i postawić na nieco mniej surowe rozwiązania. Podstawki, stroiki, kolorowe serwetki – mogą stać się dodatkową ozdobą pomieszczenia. Tańczący płomień świecy ożywia wnętrze i pozwala się w nim zrelaksować. Zazdrościmy wszystkim tym, którzy mają w domach kominek (lub przynajmniej jego namiastkę) – ci mogą się wpatrywać w ogień cały czas i prawdziwie poczuć jego magię.

  2. Koce i poduszki – te proste dekoracje mają funkcję nie tylko ozdobną, ale także użytkową. Drzemka w salonie czy chwila spędzona pod kocem z książką w ręce i kubkiem kakao to te elementy zimy, na które czeka się przez cały rok. A więc skoro zimę już mamy, pora zadbać o całą resztę. Z poduszek i koców można stworzyć ciekawą dekoracyjną kompozycję – o tej porze roku zdecydowanie nie powinny być schowane w skrzyniach, szafach i pudełkach.

  3. Światło – to, że choinka już rozebrana, nie oznacza, że musimy rezygnować ze świątecznych światełek. Jednak zamiast tych kolorowych warto teraz postawić na lampki w odcieniu żółtej bieli. Będą pięknie ozdabiały i ocieplały wnętrze. Zimą warto zrezygnować z głównego, górnego światła i postawić na drobne światełka i inne ozdobne rodzaje oświetlenia – lampy, lampiony, świecące kule czy wspomniane już wcześniej świeczki.

Przykłady opisanych wyżej rozwiązań znajdują się w galerii poniżej, jednak tak naprawdę każdy powinien posłuchać głosu własnego serca, dekorując mieszkanie na zimę. Tylko w ten sposób osiągnie się efekt, który będzie prawdziwie zadowalający. Poniższe przykłady to jedynie inspiracje i wizualizacje. Zachęcamy do tego, aby ocieplać wizualnie mieszkania, kiedy za oknem jest tak mroźno. To pozwala jeszcze bardziej docenić zimę i jej niezwykły klimat, za którym przecież tak często się tęskni.

Czytaj także: Trendy w aranżacji wnętrz na 2019 rok – sprawdź, co będzie modne!