Fronton

Trendy w aranżacji wnętrz na 2019 rok – sprawdź, co będzie modne!

09 styczeń 2019, 15:32

2019 rok właśnie się rozpoczął i z pewnością przyniesie mnóstwo nowości jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Najlepszym wyznacznikiem tego, co będzie modne, są największe targi wnętrzarskie odbywające się w europejskich stolicach. Jakie budzące się lub rozwijające nurty można było na nich zauważyć w ostatnim czasie?

Trendy kolorystyczne w 2019 roku

Jeśli chodzi o kolorystykę dominującą w mieszkaniach, bez wątpienia przez najbliższy rok będą rządziły pastele przełamywane przez nieco mocniejsze akcenty, a także barwy natury. Kolor liliowy, seledynowy, błękitny czy jasnożółty będą stanowiły tło dla nieco bardziej wyrazistych dodatków. Kolorem roku według Pantone jest odcień Living Coral, który pojawi się zarówno w marketingu czy modzie, jak również w mieszkaniach. Jednakże ze względu na jego wyrazistość, spodziewać się można raczej dodatków i drobnych elementów w tym kolorze, niż powlekanych nim większych przestrzeni. Stricte we wnętrzarstwie kolorem roku wybrano Spiced Honey, czyli jeden z odcieni brązu. Ponadto modnymi kolorami będą wszystkie te, które pojawiają się w naturze, a więc między innymi właśnie brązy, zielenie, a także kolory kojarzące się z owocami: brzoskwiniowy czy morelowy.

Modne meble w 2019 roku

Trendy w obrębie mebli nie przejdą zbyt dużych zmian, choć niektóre z nich z pewnością ewoluują. Według designerów i projektantów wnętrz, 2019 rok przyniesie powrót do mebli o zaokrąglonych kształtach, które kojarzą się z latami 70. Fotele, krzesła, stoły i stoliki będą pozbawione kanciastych krawędzi, modne będą także puszyste obicia w ciepłych odcieniach.

Na popularności stracą nieco meble w stylu skandynawskim, np. proste stoliki czy krzesła na drewnianych cienkich nóżkach. Częściej będą się natomiast pojawiały elementy metalowe oraz pokrycia w kolorze srebra i złota. Producenci będą też oferować w tym roku meble zupełnie pozbawione nóżek – bardziej przysadziste i masywne. Wśród surowców, z których będą wykonywane elementy wyposażenia, prym będzie wiódł metal oraz kamień, w przeciwieństwie do 2018 roku, kiedy to w mieszkaniach królowało drewno.

Urządzanie łazienek w 2019 roku

Ciekawym trendem 2019 roku będą też płytki kamienne i lastryko – kolejny powrót do mody lat 70. Kafelki w odcieniach szarości, beżu oraz różu będą coraz częściej pojawiać się w mieszkaniach, a konkretniej w łazienkach. Modne staną się także odważne kształty i wzory, np. roślinne. Do niedawna wiele z tych rozwiązań kojarzyło się z kiczem, jednak w aranżacji wnętrz jest identycznie jak w modzie – trendy powracają i ponownie podbijają serca kolejnych pokoleń.

 

A rok temu pisaliśmy...: Urządzanie mieszkań w 2018 roku: jakie trendy będą królować?