Fronton

Mieszkania w Krakowie – jak inwestować, żeby nie stracić?

19 czerwiec 2018, 13:04

Zakup nieruchomości może być jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji. Pod warunkiem, że podejmie się trafną decyzję – kupi się mieszkanie, na którym uda się zarobić, a nie stracić. Jakie mieszkania kupować i o czym pamiętać, aby mieć pewność zysku w przyszłości?

Inwestycja w mieszkanie – podstawowe zasady

Chcąc kupić nieruchomość, która w przyszłości przyniesie korzyści finansowe, należy trzymać się kilku podstawowych zasad.

  1. Nie kupuj starej nieruchomości. Choć mieszkania nowe są droższe niż te z drugiej ręki, to pamiętaj, że będą znacznie wolniej traciły na wartości. Nawet mieszkanie kilkunastoletnie już wkrótce nie będzie atrakcyjne ani dla wynajmujących, ani dla kolejnych kupców.

  2. Wybierz przyszłościową lokalizację. Szukaj mieszkania w dzielnicy, która dopiero się rozwija i do której chętnie wprowadzają się młode rodziny. Dzięki temu nigdy nie będzie ryzyka, że mieszkanie będzie stało puste, ponieważ będzie na nie wielu chętnych.

  3. Obserwuj kierunek zmian na rynku. Sprawdź, gdzie w Krakowie buduje się najwięcej nowych nieruchomości mieszkalnych, a które części miasta powoli "umierają". Spróbuj też wybadać, jakie mieszkania są obecnie dla kupujących najatrakcyjniejsze – pod względem metrażu, układu, standardu, stylu zabudowy.

  4. Właściwie oceń wartość nieruchomości. Jeśli za nią przepłacisz, trudniej będzie o zwrot inwestycji. Zorientuj się w aktualnych cenach na rynku nieruchomości, żeby porównać oferty i przekonać się, czy dana propozycja rzeczywiście jest atrakcyjna.

  5. Policz, czy to się opłaca. Weź pod uwagę wszystkie koszty, które będziesz musiał ponieść – te związane z zakupem mieszkania, jak i z jego przygotowaniem do wynajmu (umeblowanie, aranżacja, zakup podstawowych sprzętów RTV i AGD). Potem oszacuj, ile jesteś w stanie uzyskać co miesiąc za wynajem i policz, kiedy ten zakup Ci się zwróci przy panującej na rynku nieruchomości sytuacji.

Zobacz także: Inwestycja w nieruchomość – od czego zacząć?

Mieszkania w Krakowie – podejmij trafną decyzję

Zakup mieszkania w Krakowie, które ma być oddane na wynajem i przynosić zyski, to trudna decyzja, która wymaga wielu analiz, orientacji w lokalnym ryku nieruchomości i przede wszystkim zdrowego rozsądku. Powyższe zasady pomogą nie popełnić podstawowych błędów, które narażą Cię na straty.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mieszkaniową dewelopera FRONTON. Nasze atrakcyjnie zlokalizowane nieruchomości z pewnością pozwolą Ci osiągnąć zysk. To inwestycja warta rozważenia – zapraszamy!