Fronton

Proste sposoby na przytulne mieszkanie – cz. II

19 czerwiec 2018, 13:18

W poprzednim wpisie podaliśmy kilka propozycji na to, jak można ocieplić wnętrze mieszkania – sprawić, aby było bardziej przytulne i klimatyczne. Wśród naszych pomysłów znalazły się następujące rozwiązania:

  1. Ciepłe kolory ścian i dodatków.

  2. Dekoracyjne oświetlenie.

  3. Dywany w pomieszczeniach.

  4. Tkaniny jako dekoracje.

Szczegóły można przeczytać tutaj: Proste sposoby na przytulne mieszkanie – cz. I

Dziś mamy kilka kolejnych propozycji, które mogą skutecznie nadać mieszkaniu przytulny nastrój.

Przytulne mieszkanie – o co warto zadbać?

  1. Wspólna przestrzeń. Aranżacja salonu, który zwykle jest przestrzenią wspólną dla wszystkich domowników, ma kluczowe znaczenie dla odbioru całego mieszkania. Warto postawić na meble i akcesoria, które będą sprzyjały wypoczynkowi i wspólnemu spędzaniu czasu. Rodzinny klimat można uzyskać dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli. Kanapy i fotele ustawione w półokręgu, np. wokół stolika kawowego, pozwalają na lepszą komunikację osób, które będą z nich jednocześnie korzystać. Warto zadbać o dodatki takie jak np. półka z książkami lub czasopismami, kosz z kocami, półmisek owoców lub słodyczy. W salonie można też ustawić sprzęt grający lub radio – słyszalna w tle przyjemna muzyka również mocno wpłynie na klimat mieszkania.

  2. Rośliny doniczkowe. Nie każdy ma do nich "rękę", ale bez wątpienia mieszkania, w których można je znaleźć, prezentują się bardziej przytulnie. Niekiedy doskonale sprawdzają się rośliny pnące, którymi można ozdobić dużą część ścian w pomieszczeniach.

  3. Pamiątki, osobiste dodatki. Ramki ze zdjęciami, pocztówki z wakacji, własnoręcznie wykonane dekoracje – takie drobne osobiste elementy nadają mieszkaniu wspaniały klimat.

  4. Przyjemny zapach. Woń unosząca się w powietrzu w dużym stopniu wpływa na odbiór mieszkania oraz na samopoczucie osób, które w nim przebywają. Najprzyjemniejszy wydaje się zapach świeżo pieczonych ciast, choć oczywiście nie na co dzień da się go osiągnąć. Warto jednak zainwestować w olejki lub świeczki zapachowe i regularnie ich używać. Zapach powinien być delikatny, niezbyt wyrazisty, aby nie drażnił. Warto też pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, tak aby nigdy nie panował w nich nieprzyjemny zaduch.

Powyższe porady dotyczące urządzania mieszkań i nadawania im przyjemnego klimatu mogą się przydać na przykład tym, którzy właśnie zainwestowali w nowe mieszkanie i chcą, by stało się naprawdę wyjątkowym miejscem. Niech pierwszym odwiedzającym gościom usta otworzą się z zachwytu. Trzymamy kciuki za wspaniałe efekty!