Fronton

Dekorowanie mieszkania na święta – 5 inspiracji

10 grudzień 2018, 09:03

Dekorowanie mieszkania w okresie przedświątecznym to tradycja, która trwa od wielu lat. Poza standardową choinką, warto wprowadzić do mieszkania także inne elementy dekoracyjne, dzięki którym powstanie wspaniały, świąteczny klimat. Postaw na pomysłowość i niestandardowe rozwiązania. Oto kilka podpowiedzi.

Jak udekorować mieszkanie na święta?

Jeśli chcesz, aby w Twoim mieszkaniu panowała świąteczna atmosfera, zadbaj o dekoracje. Oto pomysły na ozdoby, które możesz wykorzystać.

  1. Lampki świąteczne - kolorowe światełka sprawiają, że w pomieszczeniach robi się przytulnie i przyjemnie. Nie trzeba się z nimi ograniczać jedynie do choinki – można też zawiesić je przy oknach czy pod sufitem, ułożyć z nich jakiś wzór, włożyć do szklanego pojemnika... Warto jednak pamiętać, że ich nadmiar może popsuć cały efekt.

  2. Stroiki – wykonane z gałązek, ze świeczek, z orzechów i suszonych owoców stroki będą pięknie prezentowały się na stołach, półkach czy – w formie wiszącej – na drzwiach. Mnóstwo ciekawych ozdób w tym stylu dostępnych jest w sklepach, jednak wykonanie ich własnoręcznie może sprawić mnóstwo frajdy.

  3. Girlandy i łańcuchy – złote, czerwone, zielone czy srebrne girlandy i łańcuchy to nie tylko ozdoba choinkowa. Zawieszenie ich pod sufitem lub ozdobienie nimi mebli czy kominka to doskonały sposób na nadanie mieszkaniu świątecznego klimatu.

  4. Ozdoby wykonane własnoręcznie – zarówno te wymienione powyżej ozdoby (łańcuchy, stroki), jak i mnóstwo innych można wykonać samodzielnie. Własnoręcznie wykonane i pomalowane figurki i bombki świąteczne, ozdoby stworzone w technice decoupage, plecione koszyki na orzechy lub owoce, ozdoby z papieru... Pomysłów w internecie jest mnóstwo – wystarczy znaleźć tutorial, kupić potrzebne akcesoria i materiały i czerpać z tworzenia dodatkową przedświąteczną energię.

  5. Słodycze – jedzenie także może być ozdobą! Ne muszą to jednak być owoce czy orzechy. Doskonałym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie i ozdobienie pierniczków, pralinek, czekolad, ciastek... Można dla nich zrobić przepiękne opakowania lub po prostu zawinąć w folię, aby pokazać cały ich urok. Ostrzeżenie: takie ozdoby niestety mają tendencję do szybkiego znikania, dlatego regularnie trzeba uzupełniać zapasy...

Czy nasze pomysły na dekoracje przypadły Ci do gustu? A może masz własny sposób na udekorowanie mieszkania z okazji zbliżających się świąt?

Zainteresowanych kwestią aranżacji i dekorowania mieszkań zachęcamy także do przeczytania innych artykułów:

Uniwersalne dekoracje do mieszkania

Proste sposoby na przytulne mieszkanie cz. I

Proste sposoby na przytulne mieszkanie cz. II