Fronton

Mieszkanie w jesiennym klimacie – kilka inspiracji

17 wrzesień 2018, 15:21

Jesień przychodzi w tym roku dość łagodnie – za oknem wciąż jest słonecznie i ciepło, a oznaki nadejścia nowej pory roku widać głównie na drzewach i pod nimi w postaci wielobarwnych liści i spadających kasztanów. Warto wprowadzić kilka jesiennych elementów dekoracyjnych także do swojego mieszkania. Dzięki temu możemy nadać mu przyjemny, przytulny klimat, aby w pełni nacieszyć się w tym roku jesienią.

Jesienne elementy dekoracyjne w mieszkaniach

Wiele osób lubi dekorować swoje mieszkania tematycznie. Gdy zbliża się Boże Narodzenie, niemal każdy stawia choinkę i przygotowuje świąteczne stroiki. Jednak także o innych porach roku można nadać mieszkaniu sezonowy klimat – wiosną dzięki zielonym motywom, latem dzięki polnym kwiatom oraz owocom, zimą dekorując okna sztucznym śniegiem, a jesienią... No właśnie - jakie elementy dekoracyjne można wprowadzić do swojego mieszkania jesienią? Oto kilka naszych propozycji.

  1. Zmiana kolorystyki – doskonałym pomysłem jest wymiana "ruchomych" elementów dekoracyjnych na takie, których kolory kojarzą się z jesienią. Można zatem zmienić narzuty, obrusy, zasłony czy poszewki na poduszki na brązowe, żółte, czerwone – takie jak jesienne liście. Na kanapach mogą zagościć ciepłe koce, a sypialniach pościel w jesiennych barwach lub wzorach.

  2. Jesienne stroiki – własnoręcznie przygotowane stroiki z liści, kasztanów, żołędzi czy jarzębiny to doskonały sposób na udekorowanie mieszkania. Świetnie będą się prezentowały zarówno w sypialniach, jak i w salonach.

  3. Ściany udekorowane jesienią – jesienne obrazki, fototapety czy nawet własnoręcznie wykonane kolaże mogą pięknie przystroić ściany. Wystarczy choćby umieścić kilka barwnych jesiennych liści w antyramie – i dekoracja na ścianę gotowa.

  4. Dekoracje do zjedzenia – miska czerwonych jesiennych jabłek, dojrzałej pigwy czy świeżych winogron może nie tylko pięknie ozdobić kuchnię lub salon, ale także zachęcić do zjedzenia porcji witamin. Z kuchennych szafek można wyjąć na wierzch słoiki z miodem, konfiturami, sokami i innymi dodatkami do herbaty, aby zawsze były pod ręką i przypominały o pysznych sposobach na rozgrzanie się po jesiennym spacerze.

Powrót do tak przystrojonego mieszkania po długim dniu w pracy czy szkole z pewnością sprawi bardzo dużo przyjemności, a wieczór spędzony w takim otoczeniu, przy gorącej herbacie i otaczających nas jesiennych zapachach, bez wątpienia wynagrodzi wysiłek włożony w udekorowanie mieszkania. Zwłaszcza gdy minie już złota jesień, pojawią się słoty i chłody - wtedy przytulny, jesiennie ozdobiony kącik w domu może nam skutecznie pomóc o nich zapomnieć.

Zobacz także:

Proste sposoby na przytulne mieszkanie – cz. I

Proste sposoby na przytulne mieszkanie – cz. II